Vefa Prefabrik

Messe München International tarafından 17 – 22 Ocak 2011 tarihlerinde Münih Yeni Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan dünyanın önde gelen mimarlık, inşaat malzemeleri ve sistemleri fuarı BAU 2011 ile ilgili hazırlıklar devam ediyor. Vefa Prefabrike Yapılar da B2 holündeki 517 numaralı standı ile katılacağı fuar için hazırlıklarını sürdürüyor.

İki yılda bir düzenlenen BAU’nun 1964’te başlayana serüveni ekonomik krize rağmen 2009 fuarında, 151 ülkeden 212.035 ziyaretçi ile rekor bir sayıya ulaşarak devam etti. Almanya dışından gelenlerin oranının ortalama yüzde 18 civarında seyrettiği fuarda 2009’da 37.201 olan uluslararası katılımcı sayısının, 2011’de 40 bini bulması bekleniyor.

BAU 2009 verilerine göre, ziyaretçi sayısı bakımından Avusturya, İsviçre ve İtalya ilk üçte yer alıyor. Aynı listede 9’uncu sırada bulunan Türkiye’nin üst sıralardaki konumu ise fuarın Türkiye açısından önemini ortaya koyuyor.

2009’da 43 ülkeden 1.920 katılımcının ürünlerini sunma fırsatı elde ettiği BAU’da 2011 yılı için ayrılan ve 17 sergi salonundan oluşan 180 bin metrekarelik fuar alanındaki yerlerin çok önceden tükendiği belirtiliyor. BAU 2011’de -standlar temelinde- en yüksek katılıma sahip ülkeler listesinde Türkiye’nin 5’inci sırada yer almasının da önemli bir gösterge olduğu vurgulanıyor. Nitekim Türkiye’nin inovasyon geliştirme bakımından uluslararası inşaat sektörü için çok önemli bir konuma sahip olduğunu biliniyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: