Vefa Prefabrik

Vefa Prefabrike Yapılar, şantiye kamplarını 5 yıldızlı otel konforuna getirdi. Kamplar birçok lüksün sağlandığı prefabrik yapılardan oluşuyor. Beyaz yakalı çalışanlara dayalı döşeli ev, temizlik hizmeti verilirken bunun yanı sıra ibadethane, eğitim yerleri, internet, spor alanları gibi sosyal olanaklar da sağlanıyor. Bu kampların yoğun olarak yer aldığı pazarların başında ise Libya geliyor.

Vefa Prefabrike Yapılar Ticari Koordinatörü Ali İhsan Sağlamkaya, Fransa’dan Afganistan’a, Sibirya’dan Sudan’a kadar dünyanın 40’a yakın ülkesine şantiye binaları kurduklarını belirterek, krizle birlikte Libya pazarının ön plana çıktığını söyledi. Sağlamkaya, “Son iki yılda Libya’da konuttan hastaneye, okuldan alışveriş merkezine ve otoyola kadar inşaat yatırımları hız kazandı. Bizde bu doğrultuda müteahhitlere verdiğimiz hizmetin miktarını artırıyoruz, aralarında Türkiye’den STFA, Enka, Rönesans, Summa’nın yanı sıra Hindistan, Portekiz, Brezilya ve İtalya’dan firmaların yer aldığı 20’nin üzerinde firma prefabrik yapılar kurduk. Kısa vadede 250 bin metrekarelik prefabrike binalardan oluşan kamplar yapacağız ” diye konuştu.

Vefa Prefabrike Yapılar’ın sadece 30 günde büyük bir şantiyeyi kurabildiğine işaret eden Sağlamkaya, şirketin bundan sonraki iş güzergahının Kuveyt ve diğer Afrika ülkeleri olduğunu kaydetti.

Prefabrike yapılarda dünya devlerine meydan okuyor.

Sağlamkaya, Vefa Prefabrike Yapılar olarak büyük inşaat şirketleri ve müteahhitlere çözümler sunduklarını belirterek, toplu konut projelerinden barajlara, petrol ve doğalgaz gibi enerji projelerinden gökdelenlere altyapı projelerinden köprü, otoyol projelerine hatta sosyal tesislere kadar pek çok önemli inşaat faaliyetinin başlangıcında yer aldıklarını söyledi. Sağlamkaya, “Vefa Prefabrik olarak ön üretimli hafif prefabrikeler ve modüler yaşam konteyner üniteleri ile büyük projeler için kamplar, şantiye binaları, sosyal tesis binaları, acil yerleşim üniteleri ve ofisler kuruyoruz” dedi.

Prefabrike yapı üssü olarak Türkiye’nin merkezi bir konumda olduğunu söyleyen Sağlamkaya, sözlerine şöyle devam etti: “Avrupa, Rusya, Orta Asya, Ortadoğu, Afrika. Türk müteahhitlerin hepsi bu bölgelere gittiler. Biz de yanlarında gittik. Avrupa firmalarıyla da iş yapıyoruz. Bir İtalya firmasının Cezayir’de yaptığı demiryolu inşaatının kampını biz kurduk Fransız bir firmanın Türkmenistan’daki işlerini yapıyoruz. Dünya prefabrike yapı liginde önemli oyuncular İtalyanlar ve İspanyollar. Ama bizim ile rekabet edemedikleri için bunların çoğu birer birer kapanma yolunu seçtiler.”

Vefa’nın yurtdışında olduğu kadar yurtiçinde de etkili olduğunu dile getiren Ali İhsan Sağlamkaya, “Türkiye’de de devam eden büyük projelerin hemen hepsinde varız. Örneğin, Marmaray’ın şantiyelerini kuruyoruz. Ayrıca Sinpaş’ın Bosphorus projesi, Ağaoğlu’nun My City projesi, Aslantepe Stadı, Haliç Metro Geçişi, Çağlayan Adalet Sarayı, TOKİ Kayabaşı Konutları, Varyap Meridian olmak üzere İstanbul’daki büyük projelerin mobilizasyonlarına imza atıyoruz” diye konuştu.

Sağlam, kaliteli, pratik, estetik ve ekonomik sistemler kurmayı müşteri memnuniyetinin temel şartı kabul ettiklerini belirten Sağlamkaya, “Vefa Prefabrike Yapılar, sadece prefabrike yapılar üretmekle kalmayıp, AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarına da özellikle önem veriyor. Makine donanımında en son teknolojiyi takip eden, üretimlerinde kullandığı malzemeleri alanında lider kuruluşlardan tedarik ederek ürün kalitesine verdiği önemi ortaya koyan Vefa Prefabrike Yapılar, tecrübeli uygulama ekipleri sayesinde, üstlendiği pek çok büyük projeyi rekor sayılabilecek sürelerde tamamlayarak sektördeki öncü konumun sürdürüyor” bilgilerini verdi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: