Vefa Prefabrik

Bizler prefabrik kelimesiyle ilk defa 1999 depremi zamanında tanıştık. Daha önceleri duyduysak bile ilgimizi çeken bir kelime olmamıştır. Deprem zamanın da yıkılan evlerin yerine prefabrik evlerin çabuk ve seri bir biçim de yapılması bu evlere olan ilgiyi artırmıştır. Prefabrik firmaları demek, duvar, kapı, pencere ve diğer elemanları fabrikasyon olarak üretilen ve konutun yapılacağı beton üzerine monte edilen konutlardır. Prefabrik evler deprem bölgesi olan yerlerde tercih edilmesi gereken evlerdir.

Bu evler sayesin de hem can kaybı azalır hem de insanlar güven ve huzur içinde oturabilirler. Sadece deprem bölgeleri için değil, prefabrik evler geleceğimizin de evleri olacaktır. İnsanlar betonarme evler yerine daha az yer kaplayan doğaya daha az zarar veren evler tercih edeceklerdir. Prefabrik firmalar da bunları göz önünde bulundurarak konforu çok olan insana huzur veren prefabrikler üretmektedir.

Şantiyelerin en çok tercih ettiği diğer pratik yapılar ise konteynırlardır. Kurulum montaj gibi işlemleri olmadığı için, daha çok ofis, büro, wc, duş, yemekhane ve yatakhane gibi durumlarda kullanılır. Taşına bilir olması da en büyük özelliğidir.

Konteyner, kullanılan malzemeye ve yapılan ön üretim kalitesine göre değişiklikler göstermektedir. Prefabrik firmalar cebimize göre tercihlerde buluna bileceğimiz betonarmeden daha ucuz kaliteli prefabrikler üretmektedirler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: